BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

Będzie kolej gondolowa na Obryw Skalny! AKTUALIZACJA

 

Dzięki dużej dotacji do budżetu naszej Gminy są pierwsze plany dla wielkich inwestycji! Już w tym roku budżetowym zostaną zapisane środki finansowe na przygotowanie projektu budowlanego dotyczącego „Gondoli Bardzkiej”, której stacja początkowa ma być wybudowana obok Parku za Nysą.

Nadleśnictwo Bardo popiera projekt i zgodziło się już wyciąć już od 1 kwietnia pas drzew potrzebny do poprowadzenia trasy kolejki górskiej. Szacowany koszt inwestycji to 60 mln zł. Jest duża szansa, że inwestycja ta zostanie wsparta przez środki unijne.

„Jestem szczęśliwy, że takie nowoczesne wagoniki będą w naszym mieście” – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Krzysztof Żegański „Moje marzenie się spełniło” – dodaje.

Inwestycja ta ma szanse stać się magnesem dla turystów nie tylko z Polski, ale całej Europy. Atrakcyjność naszego terenu z pewnością wzrośnie. Zakończenie inwestycji planuje się w tym roku, tak, by pierwsi goście mogli podziwiać zaśnieżone Bardo już przed świętami. O szczegółach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Aktualizacja 2 kwietnia – oczywiście to był żart prima aprilisowy 😉  mamy nadzieję, że żart się spodobał 🙂

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze