BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Redakcja

Już za parę dni rusza remont ulic Głównej, Kolejowej i placu Wolności!

5 września Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański podpisał z firmą Polskie Surowce Skalne Sp. z o.o. Grupa Budowlana Ul. Wrocławska 1D, 55-040 Bielany Wrocławskie umowę na wykonanie przebudowy ulicy Głównej (na odcinku od mostu do skrzyżowania z ulicą Noworudzką), Kolejowej i Placu Wolności, przebudowę skrzyżowania ulicy Głównej z ulicami Grunwaldzką, Kolejową i Skalną.

W imieniu firmy umowę podpisał Marek Popenda – dyrektor ds realizacji projektów.

Umowa opiewa na kwotę 3 079 727,51 zł z czego ponad 1 mln 600 tysięcy złotych gmina pozyskała w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa układu komunikacyjnego w obrębie dróg gminnych w ciągu ulic: Kolejowa, Główna i Plac Wolności w Bardzie oraz zagospodarowanie pasa drogowego i wybranych działek przyległych związane z polepszeniem bezpieczeństwa ruchu. Zakres opracowania obejmuje przebudowę ulicy Kolejowej, ulicy Głównej (na odcinku od mostu do skrzyżowania z ulicą Noworudzką) i placu Wolności, przebudowę skrzyżowania ulicy Kolejowej z ulicami Grunwaldzką i Skalną, przebudowę nawierzchni mostu w ciągu ulicy Głównej. Przebudowa będzie obejmowała wymianę nawierzchni jezdni oraz chodników i zjazdów. Dodatkowo zostanie wykonana korekta odwodnienia tj. wymiana wpustów lub zmiana ich lokalizacji. Termin wykonania to 15 grudnia 2018 roku.

–Cieszę się, że w końcu udało nam się znaleźć wykonawcę tej drogi. Bo radość z pozyskania środków zewnętrznych na tę inwestycję przyćmiewał faktem, iż do dwóch przetargów nie zgłosił się żaden wykonawca – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański – remont tej drogi to spełnienie nie tylko moich, ale i mieszkańców marzeń. Nasze Bardo zasługuje na piękną i reprezentatywną ulicę Główną. Mam nadzieję, że w następnych latach uda nam się zrealizować kolejne zadania – rewitalizację kamienic przy tej ulicy – dodaje burmistrz.

Ze względu na krótki czas realizacji zadania prace będą prowadzone w szybkim tempie i w związku z tym mogą sie pojawiać czasowe utrudnienia w ruchu. Prosimy o wyrozumiałość.

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze