BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Redakcja

Tomek Wędrowniczek u Burmistrza

Tomasz Pawłowski znany większości urzędników w Polsce jako „Tomek Wędrowniczek” 4 września odwiedził Urząd Miasta i Gminy w Bardzie. Pan Tomek jeździ po kraju odwiedzając kolejne urzędy. W Bardzie spotkał się z Burmistrzem Miasta i Gminy Bardo Krzysztofem Żegańskim oraz zastępcą Krystyną Sobieraj.

Burmistrz Barda to 620 włodarz gminy odwiedzony przez pana Tomasza, zastępca burmistrza 504, a samorządowcy 3929 i 3930. Niektóre gminy Pan Tomek odwiedził już kilkakrotnie, żeby realizować swoją pasję jaką jest zbieranie pieczątek i wizytówek z różnych urzędów w Polsce. Od ponad 29 lat jeździ po całej Polsce i kolekcjonuje wpisy do kronik poszczególnych włodarzy miast i gmin. Ma już ponad 90 tomów kronik administracji samorządowej. Nietypowa pasja zrodziła się u Pana Tomasza w 1989 roku, kiedy miał 19 lat. To właśnie wtedy rozpoczęła się jego wędrówka, szlakiem polskich samorządów. Oryginalne hobby stało się wkrótce sposobem na jego życie.

Te podróże to całe moje życie. Mam niesamowitą pamięć do nazwisk i dat. Skrzętnie odnotowuję w swoich kronikach każdą zmianę na stanowisku wójta, burmistrza, prezydenta, starosty czy wojewody – opowiada z pasją pan Tomasz.

Na spotkaniu Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański wpisał się do księgi pamiątkowej i przekazał zestaw promocyjny Gminy. Pan Tomasz otrzymał również pamiątkową statuetkę na 10 lecie partnerstwa z Gminą Tarnowo Podgórne.

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze