BARDOmiasto cudów

Home / Komunikaty

Autor:Publikacja: Redakcja

Ruszają prace na ulicy Głównej

Od soboty ruszają prace drogowe na ulicy Głównej w Bardzie. Od 15 września zamknięty będzie odcinek ulicy Głównej od mostu do kościoła.

Rozpoczęły się już pierwsze prace dotyczące dalszego etapu rewitalizacji bardzkiej starówki. Do 15 grudnia będą trwały roboty związane z wymianą nawierzchni na ulicach: Kolejowej, Głównej i Placu Wolności. W związku z tym, na powyższych ulicach (szczególnie na odcinku ul. Głównej) będą występowały utrudnienia, a drogi na czas prac będą wyłączone z ruchu. Prosimy o korzystanie z objazdu przez drogę krajową nr 8.

Od 17 września tymczasowo zawieszone zostaną przystanki autobusowe zlokalizowane dotychczas przy Placu Kasztelańskim i Placu Wolności. Na czas prac pasażerowie będą mogli korzystać tylko z przystanków znajdujących się przy ul. Głównej przy cmentarzu (po obu stronach) oraz na ul. Głównej przy budynku nr 35.

Utrudnienia czekają też mieszkańców ulicy Głównej zamieszkałych w budynkach od nr 1 do 24. Ze względu na prace remontowe do połowy grudnia od lokatorów nie będzie możliwości dojechania do każdego budynku od ulicy Głównej śmieciarką i w związku z tym nie będzie możliwości odbierania odpadów komunalnych sprzed budynków. Gmina na utwardzonym terenie przy krajowej ósemce – między blokiem nr 16 a 18 – ustawi kontenery, do których mieszkańcy będą mogli wrzucać odpady zmieszane. Worki z segregowanymi śmieciami należy zostawić w pobliżu kontenera.

Na czas prac remontowanych zamknięte będzie także wejście na dziedziniec klasztorny od Placu Wolności. Do bazyliki mniejszej będzie można udać się wejściem głównym – od strony ulicy Głównej.

Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze