BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

Ważny komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Bardo!

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy i Przedsiębiorcy Gminy Bardo!

Czas trwania epidemii to trudny okres dla nas wszystkich i zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności jaka w tym czasie spoczywa na Gminie Bardo. Pragnę poinformować, iż w chwili obecnej na terenie naszej gminy znajdują się 24 osoby w kwarantannie oraz zostały potwierdzone kolejne przypadki zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Mając na uwadze przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców apeluję o stosowanie się do zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, tj. aby nadal nosić w zamkniętych miejscach publicznych maseczki i stosować środki odkażająco-dezynfekujące – co w praktyce oznacza, że KAŻDORAZOWE wejście do sklepu, apteki czy instytucji użyteczności publicznej wymaga bezwzględnego zakrywania ust i nosa !!! Apeluję tu gorąco zwłaszcza do podmiotów zajmujących się branżą handlową, aby dopilnowali zarówno wchodzących do sklepu żeby byli zaopatrzeni w środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusa (maseczki, rękawiczki), jak i sami bezwzględnie stosowali się do wytycznych sanitarno-epidemiologicznych obowiązujących na terenie całego kraju (obowiązek noszenia maseczki/przyłbicy, pojemnik z płynem dezynfekującym).
Pragnę przypomnieć Państwu, że jako jedyni mieszkańcy powiatu ząbkowickiego otrzymaliście odpowiednie środki ochrony już przed Świętami Wielkanocnymi w postaci rękawic, płynu dezynfekcyjnego oraz maski ochronnej. Pakiety ochronne, co warto podkreślić, trafiły do niemal 4000 mieszkańców naszej gminy bez względu na wiek czy grupę zawodową.

ZAPRASZAMY PO DODATKOWE PAKIETY OCHRONNE!!!
Mając na względzie troskę o zdrowie własne, sąsiadów i mieszkańców naszej Gminy, informuję iż od dnia jutrzejszego, każdy mieszkaniec Gminy Bardo będzie mógł zaopatrzyć się w zestaw ochronny (maseczkę, jednorazowe rękawiczki lub płyn dezynfekujący), który będzie bezpłatnie wydawany w Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie.

Godziny wydawania masek, płynów i rękawiczek w CKiB:

poniedziałki, środy, piątki 10.00-14.00

czwartki 12.00-16.00

Dotyczy to mieszkańców, natomiast przedsiębiorcy, w szczególności z branży handlowej, funkcjonujący na terenie Gminy Bardo mogą odebrać odpowiednie ilości tych środków po wcześniejszym kontakcie z tut. Urzędem.
Jeszcze raz proszę o nielekceważenie wprowadzonych przez rząd obostrzeń i apeluję o korzystanie z dostarczonych Państwu pakietów ochronnych we wszystkich miejscach narażonych na kontakt z innymi osobami. Obowiązek ten powinien wynikać także z naszej społecznej solidarności i zwykłego rozsądku.

Burmistrz Miasta i Gminy Bardo
Krzysztof Żegański

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze